sport media marketing s.r.o. just fight hayashi Praha CM CM ČSZK Za podpory Nadace ČEZ MŠMT ČR

KARATE TRADIČNÍ

Tradiční karate, které vyučujeme je bojové umění, které lze studovat z mnoha důvodů. Může to být potřeba pohybové aktivity, relaxačních cvičení, sportovních soutěží, zdravého životního stylu, výchovy dětí, či se naučit bránit. Vyučujeme styl karate Hidetaka Nishiyami sensei. Hidetaka Nishiyama (10.dan) se narodil v Tokyu v roce 1928. V Japonsku byl spoluzakladatelem JKA. V roce 1961 odjel do USA do Los Angeles, kde založil Americkou federaci karate (AAKF). V americkém Los Angeles vyučoval karate v NKI dojo až do své smrti v roce 2008. Více informací o Nishiyama karate naleznete na www.karate.cz. Mezi hlavní představitele tradičního karate, kteří rovněž navštěvují i Českou republiku patří W. Kwiecinski sensei 7. dan a Avi Rokah sensei 7.dan. Wlodzimier Kwiecinski sensei, 7. dan Světoznámý instruktor, který byl velmi blízkým žákem Nishiyama senseie. Kwiecinski sensei je víceprezidentem světové federace karate ITKF. V roce 2012 mu bylo předáno japonským ambasadorem panem Makoto Yamanaki vyznamenání Řád vycházejícího slunce. Řád vycházejícího slunce je nejstarším japonským oceněním, které je udělováno od roku 1875, od doby vlády císaře Meiji. Sensei je leadrem tradičního karate ve světě.

Avi Rokah sensei, 7. dan
Světoznámý instruktor, který byl velmi blízkým žákem Nishiyama senseie. Karate studoval pod vedením Nishiyama sensei více než 28 let, dokud Nishiyama sensei
nezemřel. Avi Rokah sensei je mistri světa z roku 1994, několikanásobný US karate šampión a jeden z nejkvalitnějších instruktorů světa. Dále tradiční karate rozvijí, tak jak tomu činil Nishiyama sensei. Rokah sensei je nejkvalitnějším světovým instruktorem. Instruktoři ČATK pravidelně v Los Angeles u Rokah senseie karate studují na měsíčních stážích.

V tradičním karate se konají závody, které jsou rozděleny do jednotlivých disciplín. Závodníci jsou rozděleni podle pohlaví a věku. I přes to závody v tradičním karate nejsou hlavní náplní tréninku. Jsou jenom jeho součástí. Při závodech v tradičním karate se vítězství stává až druhořadým cílem. Závody nám slouží pouze k porovnání našeho zlepšení v tréninku a k nabrání nových zkušeností v konfrontaci se soupeřem pod psychickým tlakem, který je podobný reálné situaci v boji „na ulici“. V ČR se pravidelně pořádají Národní poháry, které jsou nominací na Mistrovství republiky. Z výsledků těchto soutěží a aktuální formy se sestavuje team, který reprezentuje Českou republiku na mezinárodních soutěžích. Pouze Česká asociace tradičního karate, která je oficiálním členem ITKF (International Traditional Karate Federation) může vyslat reprezentační team na Mistrovství Evropy ETKF (Europe Traditional Karate Federation) a Mistrovství
světa ITKF. Těchto mistrovství se účastní všechny směry a styly karate uznané ITKF (shotokan, fudokan, goju-ryu atd.). Na soutěže Evropský pohár a Světový pohár jsou závodníci nominovaní komisí ITKF. Na těchto soutěžích nereprezentují své země, ale sebe sama. Tyto soutěže jsou vždy ukázkou a prezentací tradičního karate v zemi, kde se konají. "
Děkuji a přeji hezký den, Radek Janus, president
Czech traditional karate association
www.karate.cz


zpět
VIP club Videa Celebrity schválené pořady Naši úspěšní výsledky
VÝSLEDKY NP JKA 15.2.2020
21.02.2020  V příloze naleznete výsledky ... číst >>
48. NORTHBOHEMIA 2016
18.10.2016  Výsledky turnaje v karate ... best replica watches https://www.paybestwatch... číst >>
NP ČSKE - 2.kolo
09.06.2014  V odkazu naleznete výsledky turnaje ...  číst >>
ME JKA 2014 (MLÁDEŽ, MASTERS)
26.05.2014  V příloze naleznete výsledky Evropského šampionátu, který se konal... číst >>
MČR SENIORŮ ČSKE
01.04.2014  Výsledky mistrovství republiky seniorů a masters v karate Českého... číst >>
LEON OPEN 2014
01.04.2014  Výsledky turnaje v kickboxu ... číst >>
NP JKA - 14.3.2014
19.03.2014  Výsledky 1. kola národního poháru Českého svazu karate JKA ... číst >>
3. Národní pohár- Praha
21.02.2014  8.2.2014 se v Praze konalo 3. kolo Národního poháru v tradičním karate... číst >>
Výsledky - MČR kadetů a školní mládeže 2014
21.02.2014  Výsledky - MČR kadetů a školní mládeže 2014 číst >>
EKOBENA LIGA 2014 (1. kolo)
01.02.2014  Výsledky naleznete v záložce "web". číst >>

všechny výsledky >>