sport media marketing s.r.o. just fight hayashi Praha CM CM ČSZK Za podpory Nadace ČEZ MŠMT ČR

MISTROVSTVÍ SVĚTA WKC LIBEREC 2011 ...


Mistrovství světa v karate, Liberec 2011
Ve dnech 20.-22.května tohoto roku se v Liberci uskuteční Mistrovství světa v karate, federace World Karate Confederation (WKC). Vzhledem ke skutečnosti, že karate není v současnosti olympijský sportem, představuje mistrovství světa vrcholnou událost pro všechny karatisty, ale i pro všechny příznivce bojových umění. Mistrovství světa se koná každé dva roky. Do Evropy se tento šampionát vrací po 4 letech a Česká republika je první středoevropskou zemí, která bude turnaj tohoto významu a rozsahu hostit. Česká republika se o právo pořádat MS ucházela již v roce 2009, ale byla tehdy poražena městem Miami na Floridě. Ten samý rok, podali organizátoři druhou přihlášku a v konkurenci Irska, Srbska a Jihoafrické republiky bylo jako hostitelské město vybrán Liberec.
Mistrovství světa v karate je určeno pro všechny závodníky starší 18-ti let. Závodní disciplíny jsou kata neboli demonstrace určité sestavy, kdy jsou závodníci hodnoceni za přesnost a dokonalost provedení, podobně jako například v gymnastice, dále pak kumite nebo-li zápas dvou z závodníků, kdy vítězem se stane ten, který během stanovené doby získá vyšší skóre. Kategorie jsou rozděleny na mužskou a ženskou část, a dále pak na soutěž jednotlivců a týmů. MS v karate se pravidelně zúčastňuje až 500 závodníků ze všech kontinentů. Největší výpravy pravidelně přijíždějí z USA, JAR, Ruska, Itálie, Argentiny, a Austrálie. Tyto země si většinou i odvážejí největší počet medailí. MS je pořádáno jménem svazu karate Shikon Budokai Česká republika, jehož zástupci se pravidelně zúčastňují již řadu let všech mezinárodních akcí a soutěží světové federace. Vzhledem ke skutečnosti, že hostitelská federace má navýšené kvóty pro jednotlivé kategorie, bude se Shikon Budokai snažit obsadit co největší množství kategorií a zvíšit své šance na úspěch. Největšími nadějemi pro letošní mistrovství jsou následující závodníci - Tomáš Reich – úřadující mistr Evropy v těžké váze, Jakub Tesárek, mistr Evropy a světa v disciplíně kata, a Karel Hung, stříbrný medailista z posledního evropského šampionátu v kategorii kumite do 78 kg. V ženské kategorii jsou největší naděje vkládány do ženského týmu kumite, který již ze 4 po sobě jdoucích šampionátech přivezl
umístění na stupni vítězů. Oficiálním komunikačním médiem jsou webové stránky www.karate2011.net, kde se organizátoři snaží pravidelně přinášet novinky z příprav šampionátu.
Šampionát je podporován i řadou významných osobností – záštitu na Mistrovství světa převzal například ministr vnitra Radek John, poslanec Petr Skokan, hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler či primátor města Liberec Jan Korytář.
Mistrovství světa v karate zahrnuje kromě sportovních aspektů také společenskou stránku. Jednak umožňuje setkání lidí z celého světa se stejnými zájmy, zároveň prezentuje ideály, které daný sport zosobňují. Jednou ze základních hodnot, kterou by jakýkoliv sport, nejen karate měl prosazovat je samozřejmě far play. Za tímto souslovím se skrývají zásady čestného soupeření, ale i úcta k ostatním soutěžícím a ochota pomoci v případě, že dojde k ohrožení zdraví či dokonce života ať již kolegy či soupeře.
Karate je v celém světě známé tím, že pochází z ostrova Okinawa, který je součástí Japonského císařství. Japonsko bylo v posledních dnech stiženo tragickou přírodní katastrofou, z jehož následků se bude země velice dlouho zotavovat. Proto se organizátoři Mistrovství světa v karate WKC, které se bude konat 20-22.května v Liberci rozhodli, podpořit japonské obyvatele. Původním záměrem organizátorů byly vstupenky za symbolickou korunu. Cílem mělo být nalákání co největšího počtu diváků. Robert Musil, technický ředitel šampionátu řekl: " Rádi bychom věnovali celý výtěžek ze vstupného na pomoc lidem postiženým zemětřesením a následným Tsunami. Proto jsme se rozhodli zavést vstupné v řádu několika desítek korun. Jeho výše bude brzy zveřejněna." Organizátoři svůj záměr sdělili Japonské ambasádě, jejíž zástupci myšlenku velmi přivítali.
Rádi bychom nakonec vyjádřili víru, že všichni přihlášení japonští závodníci jsou v pořádku a Mistrovství světa v Liberci se zúčastní.
<a href= http://replica-swiss-watches.prespeaker.com/>replica-swiss-watches.prespeaker.com</a>
[ web ]  [ zpět ] 

Soubory k článku

VIP club Videa Celebrity schválené pořady Naši úspěšní výsledky
VÝSLEDKY NP JKA 15.2.2020
21.02.2020  V příloze naleznete výsledky ... číst >>
48. NORTHBOHEMIA 2016
18.10.2016  Výsledky turnaje v karate ... číst >>
NP ČSKE - 2.kolo
09.06.2014  V odkazu naleznete výsledky turnaje ...  číst >>
ME JKA 2014 (MLÁDEŽ, MASTERS)
26.05.2014  V příloze naleznete výsledky Evropského šampionátu, který se konal... číst >>
MČR SENIORŮ ČSKE
01.04.2014  Výsledky mistrovství republiky seniorů a masters v karate Českého... číst >>
LEON OPEN 2014
01.04.2014  Výsledky turnaje v kickboxu ... číst >>
NP JKA - 14.3.2014
19.03.2014  Výsledky 1. kola národního poháru Českého svazu karate JKA ... číst >>
3. Národní pohár- Praha
21.02.2014  8.2.2014 se v Praze konalo 3. kolo Národního poháru v tradičním karate... číst >>
Výsledky - MČR kadetů a školní mládeže 2014
21.02.2014  Výsledky - MČR kadetů a školní mládeže 2014 číst >>
EKOBENA LIGA 2014 (1. kolo)
01.02.2014  Výsledky naleznete v záložce "web". číst >>

všechny výsledky >>