sport media marketing s.r.o. just fight hayashi Praha CM CM ČSZK Za podpory Nadace ČEZ MŠMT ČR

Taekwondo má stříbro z Univerzitního mistrovství Evropy

Čeští taekwondisté získali stříbro na Univerzitním mistrovství Evropy
Coimbra (Portugalsko) 23. – 27. července 2017 – Český student ČVUT Jakub Skořepa reprezentoval Taekwondo v portugalské Coimbře na Univerzitním mistrovství Evropy. Po obnoveném zranění získal pro Česko stříbrnou medaili.
V portugalské Coimbře konalo Univerzitní mistrovství Evropy v Judu, Karate a Taekwondo. České taekwondo reprezentoval student pražské ČVUT Jakub Skořepa, který do bojů nastupoval až poslední den mistrovství ve váhové kategorii do 87 kg. Díky bodům nasbíraným na turnajích světového poháru byl nasazen jako turnajová jednička. Z předkola postoupil ke Kubovi britský závodník James Thornton, který si díky své výškové převaze na našeho závodníka věřil.
Podle trenéra Petra Lacka dobře zvolená taktika a tvrdost Jakubových kopů byla cesta k poměrně hladkému vítězství skóre 14:8. „V dalším boji Jakub nastupoval proti Lukasi Winklerovi z Německa, s nímž měl zápornou bilanci. Kde jinde překonávat vlastní možnosti než na vrcholných akcích. Kuba celý boj diktoval tempo a stejně jako v prvním boji dominoval pohybem a tvrdostí. Skóre 9:5 znamenalo postup do prvního finále,“ vysvětlil Lacek.
Z druhé strany pavouka do prvního finále postoupil Burak Demir z Turecka. Na tohoto soupeře už Jakub nestačil. „Za normálních okolností by to znamenalo stříbrnou medaili, ale od loňského roku se na Univerzitních evropských šampionátech bojuje stylem - double elimination system. V praxi to vypadá tak, že vítěz prvního finále postupuje do celkového finále. Druhý finalista do semifinále, semifinalisti do čtvrtfinále apodobně,“ řekl Lacek s tím, že všichni potom bojují znovu.
Z oprav se do celkového semifinále probojoval Walid Hashimi z Německa. Stejně jako v základních bojích i tentokrát se student ČVUT Praha hned ujal vedení. „Bohužel si při další technice obnovil zranění z nedávného mistrovství České republiky. Nepatrného zaváhání Němec dokázal okamžitě využít a zdvojenou technikou do hlavy skóre otočit ve svůj prospěch,“ dodal Lacek.
Celé poslední kolo bylo o snaze Němce udržet dvoubodový náskok. Až v posledních vteřinách se podařilo Jakubovi prokopnout Němcův kryt, srovnat na 7:7 a vybojovat tak prodloužení, ve kterém první bodovaná technika rozhoduje o vítězi. I přes výškovou nevýhodu Kuba rozhodující techniku dával na soupeřovu hlavu. Zajistil si tak postup do finále, které bohužel musel pro zranění vzdát. Přesto je stříbrná medaile velkým úspěchem. Je to teprve druhá evropská medaile pro univerzitní taekwondo po bronzu Anny Machové (VŠE Praha) 2011.
Velký dík za finanční podporu patří domácímu oddílu SK Taekwondo Lacek, z.s. a starostovi města Pelhřimov Františku Kučerovi.
Barbora Walterová Benešová
Tisková mluvčí Czech Taekwondo federation

VIP club Videa Celebrity schválené pořady Naši úspěšní výsledky
VÝSLEDKY NP JKA 15.2.2020
21.02.2020  V příloze naleznete výsledky ... číst >>
48. NORTHBOHEMIA 2016
18.10.2016  Výsledky turnaje v karate ... číst >>
NP ČSKE - 2.kolo
09.06.2014  V odkazu naleznete výsledky turnaje ...  číst >>
ME JKA 2014 (MLÁDEŽ, MASTERS)
26.05.2014  V příloze naleznete výsledky Evropského šampionátu, který se konal... číst >>
MČR SENIORŮ ČSKE
01.04.2014  Výsledky mistrovství republiky seniorů a masters v karate Českého... číst >>
LEON OPEN 2014
01.04.2014  Výsledky turnaje v kickboxu ... číst >>
NP JKA - 14.3.2014
19.03.2014  Výsledky 1. kola národního poháru Českého svazu karate JKA ... číst >>
3. Národní pohár- Praha
21.02.2014  8.2.2014 se v Praze konalo 3. kolo Národního poháru v tradičním karate... číst >>
Výsledky - MČR kadetů a školní mládeže 2014
21.02.2014  Výsledky - MČR kadetů a školní mládeže 2014 číst >>
EKOBENA LIGA 2014 (1. kolo)
01.02.2014  Výsledky naleznete v záložce "web". číst >>

všechny výsledky >>