sport media marketing s.r.o. just fight hayashi Praha CM CM ČSZK Za podpory Nadace ČEZ MŠMT ČR

OPEN CHALLENGE CUP 2008


V sobotu dne 08.03.2008 se v Belgickém městečku Alken, konal další ročník turnaje Open Challenge Cup v bojovém umění Taekwondo. Turnaj byl rozdělen do dvou dnů, kdy v sobotu byla prezentována souborná cvičení Poomsae a v neděli pak sportovní boj Kyorugi.

Náš tým se této akce zúčastnil v celku početném složení 11 závodníků a dvou členů doprovodu. Byla pro nás velká čest, že nás doprovázel také mistr Lee Youn Jea, pro kterého toto byla první zkušenost s Evropským turnajem. Mistr Lee od začátku roku úzce spolupracuje s naší reprezentací a je tudíž nezbytné aby získával poznatky na těchto turnajích. Jak se ukázalo tyto poznatky a nabité dojmy mistra leckdy doslova šokovali. V Evropě je totiž styl cvičení Poomsae značně rozdílný nežli v Koreji. Dalším nepříjemným překvapením a to nejen pro mistra byla práce rozhodčích. Na každé závodní ploše, kterých bylo celkem šest, mělo být sedm rozhodčích. Jelikož ovšem bylo rozhodčích poskrovnu na některých plochách došlo k „redukci" rozhodčích a to například na počet pouhých tří. Jak se později ukázalo, tento fakt značně ovlivnil kvalitu závodu a byl k neprospěchu několika našim bojovníkům.

Tento turnaj je v Evropě velmi oblíbenou akcí a to zejména z důvodu možného startu všech věkových a technických kategorií. Letošního ročníku se zúčastnilo přes 500 bojovníků z cca 70 oddílů, klubů, ze 16 zemí a to nejen Evropy. Byla zde k vidění účast například těchto zemí: USA, Israel, Irsko, Velká Británie, Itálie, Francie, Německo, Dánsko, Holandsko, Belgie, Lucembursko, Portugalsko, ČR, atd.

Naši bojovníci si ve velmi kvalitní konkurenci vedli velice dobře. Takřka všem se podařilo postoupit do semifinále následně do finále. Jednotlivé kategorie měli ve většině případů ca 20-30 účastníků. Výčet našich umístění by zabral velmi mnoho prostoru a proto zde uvedeme pouze nejlepší místa. Zlatou medaili v kategorii Poomsae Music dokázal vybojovat Martin Prokeš, stříbrné medaile získala Martina Strnadová a naše mužská trojice ve složení Moca, Prokeš, Kobylka, o zisk bronzové medaile se zasloužil Michal Kobylka ( tato kategorie byla nejsilněji obsazena a zisk medaile je značným úspěchem). Na čtvrtých, pátých a šestých místech se umístili: Martin Řehák, Petra Novotná, Veronika Doležalová, Michal Moca a Jana Nácovská. Je zde třeba zmínit, že právě u Martina Řeháka a Petry Novotné došlo k problému na straně rozhodčích. Například Petra byla po prvním a následně i po semifinálovém kole na prvním místě a to spolu s dalšími třemi bojovnicemi. Tento fakt je zcela ojedinělý a svědčí o nevhodnosti rozhodování pouhých tří rozhodčích. S tímto faktem však již nic nenaděláme a může být pro nás velmi potěšující alespoň skutečnost, že i mistr Lee ohodnotil naše bojovníky jako hodné medailových umístění.

Po slavnostním vyhlášení vítězů, které bylo díky čtyřhodinovému zpoždění provedeno až ve večerních hodinách jsme se konečně vydali na dlouhou a náročnou cestu domů. Nezbývá nám než celý náš výjezd zhodnotit a připravit se na další turnaje a závodní klání. Závěrem bych chtěl poděkovat mistrovi Lee a všem závodníkům za výbornou prezentaci Českého Taekwondo WTF.

[ zpět ] 

Soubory k článku

VIP club Videa Celebrity schválené pořady Naši úspěšní výsledky
VÝSLEDKY NP JKA 15.2.2020
21.02.2020  V příloze naleznete výsledky ... číst >>
48. NORTHBOHEMIA 2016
18.10.2016  Výsledky turnaje v karate ... číst >>
NP ČSKE - 2.kolo
09.06.2014  V odkazu naleznete výsledky turnaje ...  číst >>
ME JKA 2014 (MLÁDEŽ, MASTERS)
26.05.2014  V příloze naleznete výsledky Evropského šampionátu, který se konal... číst >>
MČR SENIORŮ ČSKE
01.04.2014  Výsledky mistrovství republiky seniorů a masters v karate Českého... číst >>
LEON OPEN 2014
01.04.2014  Výsledky turnaje v kickboxu ... číst >>
NP JKA - 14.3.2014
19.03.2014  Výsledky 1. kola národního poháru Českého svazu karate JKA ... číst >>
3. Národní pohár- Praha
21.02.2014  8.2.2014 se v Praze konalo 3. kolo Národního poháru v tradičním karate... číst >>
Výsledky - MČR kadetů a školní mládeže 2014
21.02.2014  Výsledky - MČR kadetů a školní mládeže 2014 číst >>
EKOBENA LIGA 2014 (1. kolo)
01.02.2014  Výsledky naleznete v záložce "web". číst >>

všechny výsledky >>