sport media marketing s.r.o. just fight hayashi Praha CM CM ČSZK Za podpory Nadace ČEZ MŠMT ČR

ČEŠTÍ BORCI V SAMBO ZÍSKÁVAJÍ SVĚTOVÉ VAVŘÍNY

Čeští borci v sambo získávají světové vavříny
Tisková informace, 17. července 2008 – I když patří zápasnický styl sambo v českých podmínkách k novinkám, rychle si mezi wrestlery a příznivci jiných bojových umění získává oblibu. Výbornou reklamu sportu dělají sami borci – na několik jarních a letních turnajích získali cenná vítězství a velkými ambicemi se netají ani před sérií podzimních akcí. Skvělou reputaci si česká minivýprava doslova vydobyla na turnaji Italian Open Sambo Championships, který se konal 28. a 29. června v Miláně. Velmi dobře obsazené akce se sportovci ze sedmi zemí se zúčastnil i Český svaz sambo pod vedením jejího prezidenta a bývalého zápasníka Lukáše Pilce. Kamil Štěpančík v Miláně obsadil ve sportovním sambu 3. místo v kategorii do 74 kg a 2. místo v combat sambu do 82 kg. Marcel Bubeník pak ve váhové kategorii do 90 kg vybojoval bronz. „Je to určitě velmi dobrý výkon, naši zápasníci v konkurenci rozhodně nezapadli. Nejlepší výsledky měli již tradičně Rusové, ale neztratili se ani italští sportovci. Mrzet nás může pouze nízký zájem médií i diváků,“ říká Pilc. Obojího si naopak česká skupina dosyta užila na březnovém komerčním turnaji Emelianenko Cup v Sankt Peterburku, který je pojmenován po světové jedničce v mix fightu Fedorovi Emelianenkovi. Zde Český svaz sambo zastupoval Jaroslav „Číňan“ Poborský.
Český svaz sambo i Asociace bojového sambo České republiky vyvíjejí v poslední době četné aktivity. Jejich cílem je přitáhnout k tomuto sportu, kombinujícímu judo, jiu-jitsu, box, kickbox, karate a další, nové zápasníky i diváky. Obě organizace, respektive jejich vedení v čele s Lukášem Pilcem a Alexanderem Khrapakem, stálo už za květnovým, hojně navštíveným exhibičním turnajem Milovický Gladiátor. I díky podpoře společnostem SSI – Your Security Service a Belbog mohli pořadatelé přivézt také legendární hvězdy tohoto stylu – Michaela Kazaňceva, Usuva Vadima a Alexeje Čugrejeva. Podle slov Jana Vodrážky z SSI se chystá hned několik dalších turnajů – komerčních i ze světové série – se špičkovou účastí.
Sambo (z ruštiny samozaščita bez oružija - sebeobrana beze zbraně) je sovětský bojový systém založený na základě mnoha národních stylů. První zmínky pocházejí z konce 19. století, počátkem 20. století byly sjednoceny národní styly do jednoho nového, “nadnárodního“ stylu. Systém zhruba 350 speciálních chvatů a kopů slavil největší úspěchy během II. světové války, kdy jej využívali především sovětští výsadkáři. Název sambo získal styl až po válce. Znalci rozdělují tři druhy sambo: sportovní sambo, combat sambo a sebeobrana sambo. Obecně platí, že pro combat sambo jsou typické jak údery a kopy, tak techniky grapplingu - páčení, přehozy, podmety a další. Oproti například boxu rozhodčí nepřerušuje hru při těsném kontaktu bojovníků nebo jejich zranění.

VIP club Videa Celebrity schválené pořady Naši úspěšní výsledky
VÝSLEDKY NP JKA 15.2.2020
21.02.2020  V příloze naleznete výsledky ... číst >>
48. NORTHBOHEMIA 2016
18.10.2016  Výsledky turnaje v karate ... číst >>
NP ČSKE - 2.kolo
09.06.2014  V odkazu naleznete výsledky turnaje ...  číst >>
ME JKA 2014 (MLÁDEŽ, MASTERS)
26.05.2014  V příloze naleznete výsledky Evropského šampionátu, který se konal... číst >>
MČR SENIORŮ ČSKE
01.04.2014  Výsledky mistrovství republiky seniorů a masters v karate Českého... číst >>
LEON OPEN 2014
01.04.2014  Výsledky turnaje v kickboxu ... číst >>
NP JKA - 14.3.2014
19.03.2014  Výsledky 1. kola národního poháru Českého svazu karate JKA ... číst >>
3. Národní pohár- Praha
21.02.2014  8.2.2014 se v Praze konalo 3. kolo Národního poháru v tradičním karate... číst >>
Výsledky - MČR kadetů a školní mládeže 2014
21.02.2014  Výsledky - MČR kadetů a školní mládeže 2014 číst >>
EKOBENA LIGA 2014 (1. kolo)
01.02.2014  Výsledky naleznete v záložce "web". číst >>

všechny výsledky >>